ارزش آفرینی ۴۲۵ میلیارد دلاری ۱۱ استارت‌آپ‌ در صنعت معدن- بخش دوم

استارتاپهای معدنی

IMAGO

ایماگو برای خود یک هدف ساده قرار داده است: افزایش شانس کشف ذخیره.

ایماگو با ایجاد پلتفرمی که می‌تواند داده‌ها و بینش‌‌های معنی داری را از تصاویر علوم زمین استخراج کند، امیدوار است که بتواند فعالیت‌های اکتشافی را بسیار موفق‌تر از روش‌های سنتی انجام دهد.

بنابراین، سیستم عامل Imago چگونه کار می‌کند؟ به طور خلاصه، تصاویر را از هر منبعی تلفیق می‌کند، آنها را به داده‌های قابل درک تبدیل می‌کند و سپس آنها را به فعالیت مناسب زمین شناسی یا استخراج متصل می‌کند. شرکت این فرآیند را با عبارات زیر توصیف می کند:

ضبط> کاتالوگ> اتصال> یادگیری

این پلتفرم همچنین برای کار در چندین چرخه فرآیند معدنی از اکتشاف (از زمین به دفتر)، توسعه منابع (از تجهیزات تا مدل) تا کنترل درجه (از معدن به واحد خردایش) طراحی شده است.

این سیستم قبلاً تحسین زمین شناسان معدن را به دست آورده است. در نوامبر ۲۰۱۸، تولید کننده طلای استرالیایی Bellevue Gold Imago آن را اجرا کرد و اظهار داشت که این سیستم عامل، روند زمین شناسی ما را تغییر داده است.


Viffy

.
صنعت معدن داستان‌های خارق العاده ای برای گفتن دارد. این صنعت معدن است که بسیاری از مواد اولیه را فراهم می‌کند که انتقال انرژی سبز را امکان پذیر می‌کند. با این حال، این داستان ها غالباً دارای داده‌های متراکم و پر از آمار، تصاویر، نمودارها و اشکال هستند.

شرکت Viffy (یک شرکت معدنکاری کانادایی) به لطف پلتفرم محتوای جدیدی که شرکت‌های معدنی را قادر می‌سازد مدل‌های سه بعدی را با اطلاعات و جزئیات ملاحظه کنند، گفتن داستان‌های این صنعت را آسان‌تر کرده است.

توصیف محصول از زبان این شرکت:

تاکنون ما برای انتقال داستان‌های سه بعدی به ابزارهای دو بعدی اعتماد کرده‌ایم. مردم می خواهند اطلاعات ساده، قابل دسترسی و ارائه شده به روشی قابل هضم باشد که بتوانند بدون داشتن دکتری آن را درک کنند. ماموریت ما این است که داستان‌ها را با تجربیات ساده، آموزنده و جذاب بصری جالب کنیم که بدون هیچ سر و صدایی، آنچه مهم است را بیان کند.

“در Vrify ما از فناوری برای ساخت یک بستر محتوا استفاده می‌کنیم که هر سرمایه‌گذار و سهامدار برای ارزیابی و پیشنهاد ارزش شرکت از آن استفاده می‌کند. موفقیت برای ما واگرایی است. ما فیلتری خواهیم بود که سرمایه‌گذاران و سهامداران از آن برای جدا کردن خوب و بد، ارزش عمیق و پوچ از آن استفاده کنند. “

Vrify قبلاً تأثیر بسزایی در صنعت معدن داشته است و به سرعت مشتریانی مانند Newmont Goldcorp ، Ascot Resources ، Lion One Metals ، Marathon Gold Corporation و ده‌ها مشتری دیگر را به خود جذب کرده است.

Goldspot

Goldspot Discoveries که در سال ۲۰۱۶ تاسیس شده است، قصد دارد انقلابی در تجارت اکتشاف مواد معدنی با استفاده از هوش مصنوعی کاهش ریسک سرمایه‌گذاری در حین افزایش کارایی و موفقیت در اکتشاف منابع، به عمل آورد.

مشابه OreFox ، Goldspot Discoveries رابطه معکوس اخیر بین هزینه‌های اکتشاف و کشفیات را یکی از نگرانی‌های اصلی صنعت معدن طلای جهانی می‌داند، و همچنین مشابه OreFox ، Goldspot Discoveries داده‌های بزرگ و استفاده از هوش مصنوعی برای تولید بینش مفید را پاسخ این مشکل می‌داند.

در میان بازیگران اصلی، Vale را می‌توان مثال زد که از پلت فرم AI این شرکت برای افزایش فعالیت اکتشافی خود استفاده کرده‌ است.

استارتاپ معدنی

Earth AI

Earth AI به سرعت خود را به عنوان یک مبتکر در صنعت معرفی کرده است. اولین محصول مهم Earth AI با هدایت رومن تسلیوک، یک الگوریتم یادگیری ماشین بود که قادر به پردازش میلیون‌ها نقطه داده از سراسر جهان برای پیش بینی وجود ذخایر معدنی تجاری مناسب است (حتی در مناطق سبز که قبلاً کشف نشده بودند).

به دنبال این موفقیت اولیه ، Earth AI در جبهه نوآوری کند نشده است. پروژه‌های اخیر شامل استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین برای انجام بررسی‌های مغناطیسی با دقت بالا در مورد چشم اندازها و یک دستگاه حفاری خودکار الماس است.

با چنین پروژه‌های جدید و متمرکز برای آینده در کارنامه خود، جای تعجب نیست که متوجه شوید Earth AI طیف گسترده‌ای از حامیان و سرمایه گذاران مانند Australian Mines Ltd ، Peel Mining ، Hammer Metals ، Toro Energy ، Bligh Resources ، Red Metal Ltd را به خود جذب کرده است.

Exiro Minerals

Exiro Minerals در گذشته به دنبال تا راهی در آینده است.

این شرکت نوپا مستقر در تورنتو یک شرکت اکتشافی است که برای کشف چشم انداز جدید مواد معدنی با کیفیت بالا، توانایی یادگیری ماشین را با تعداد زیادی از سوابق کاغذی تاریخی تلفیق کرده است.

Exiro Minerals سوابق تاریخی را که معمولاً استفاده و پردازش آنها بسیار دشوار است می‌گیرد ، آنها را دیجیتالی می‌کند و در سیستم یادگیری ماشین اختصاصی خود تغذیه می‌کند. سپس تحلیلگران Exiro می‌توانند این داده‌ها را تجزیه و تحلیل کنند و (امیدوارند) ذخیره‌های هیجان انگیز جدیدی را کشف کنند که در دهه‌های گذشته نادیده گرفته یا از دست رفته بودند.

Exiro همچنین سرویسی ارائه می‌دهد که در آن سوابق تاریخی شرکت‌های دیگر را در ازای کار خود دیجیتالی می‌کند و به این شرکت تازه کار و بلندپرواز اجازه می‌دهد تا یک پایگاه داده عالی ایجاد کند.

Koan Analytics

استارتاپ معدنی

هنگامی که گروهی از کارشناسان ریاضیات و فناوری اطلاعات دریافتند که می‌توانند از دانش خود در زمینه ریاضیات کاربردی، یادگیری ماشین و گرافیک رایانه برای تغییر شکل صنعت معدن استفاده کنند، نتیجه آن راه اندازی Koan Analytics بود.

در سال ۲۰۱۷ تاسیس شد، Koan Analytics در سال ۲۰۱۸ وارد یک hackathon شد که توسط Barrick Gold حمایت مالی شد. Barrick به کوان در یافتن یک فرصت عظیم، یک همکاری تجاری برای توسعه مجموعه ای هدفمند از ابزارهای یادگیری ماشین که منحصراً برای بخش اکتشاف و استخراج معدن طراحی شده‌اند و بالاترین بازده را به صنعت می دهند، ارائه داد.

اولین محصول آنها Koan RAAV (تجمع منابع، تجزیه و تحلیل و تجسم) بود که بر جمع‌آوری و تنظیم داده‌های مربوط به استخراج متمرکز است. استفاده از تجزیه و تحلیل معنایی “پیش بینی” برای حمایت از تصمیم گیری متخصصین، ارائه ابزارهای گرافیکی بصری برای تجسم داده‌های مکانی و ادغام این اطلاعات و بینش‌ها در سیستم عامل های موجود GIS ، روند‌کار و فرآیندها، نحوه کار این محصول بود.

Koan Analytics معتقد است که این روش می‌تواند الگوی اکتشاف جدیدی را باز کند. ما نیز موافقیم!

با دیجیتالی شدن مشاغل دیجیتالی به وجود می آید

همانطور که این کسب و کارهای نوپا در سطح چشمگیری و مقیاس قرار می‌گیرند، مشخص است که صنعت معدن نیاز به جذب نسل جدید استعدادهای دیجیتال دارد. شرکت های معدنی باید اکنون فکر کنند که چگونه دانشمندان داده ، آمار شناسان، متخصصان یادگیری ماشین و دیگران را که معدن‌های دیجیتال آینده را اداره می‌کنند، جذب کنند.

افراد با این مهارت‌ها در حال حاضر مورد توجه بسیاری از شرکت های بزرگ در صنایع دیگر هستند، بنابراین اساساً برای شرکت‌های معدنی تهیه پیشنهاد ارزشمند جذاب که بهترین استعدادهای دیجیتالی هزاره و نسل را به خود جلب می‌کند، یک هدف خواهد بود.

منبع

ارزش آفرینی ۴۲۵ میلیارد دلاری ۱۱ استارت‌آپ‌ در صنعت معدن-اول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *