دریچه نوآوری باز سازمان و بنگاه های حوزه معدن و صنایع معدنی

معدن بوم، با شناسایی و درک مسائل واقعی صنعت و با کمک شبکه ارتباطی خود با دانشگاهیان، نوآوران و فناوران درگاه نوآوری باز سازمان یا بنگاه شما خواهد بود.

به دنبال راهکار هستید؟

راهکاری برای مسائل دارید؟

پروژه های فعال

پروژه های موفق

خدمات معدن بوم

چالش نوآوری

امروزه مجموعه‌های مختلف (بنگاه‌های صنعتی، شرکت‌ها، سازمان‌ها و …) به دنبال حل مسائل فناورانه خود با هزینه‌ مناسب و کمترین زمان ممکن هستند. با توجه به هزینه‌های بالایی که حل نیاز و مسائل فناورانه توسط خود مجموعه‌ها دارد، تقاضا در جهت دسترسی به جامعه‌ای از متخصصان از بیرون مجموعه به منظور حل مسائل آن‌ها در حال افزایش است. بر این اساس در سطح دنیا، مسابقاتی در قالب چالش ‌نوآوری برگزار می‌شود تا این مجموعه‌ها بتوانند بهترین راهکارها را برای حل مسائل فناورانه خود پیدا کنند.

بوت کمپ

بوت کمپ یک رویداد فشرده است. در این رویداد افراد متخصص و با سابقه حوزه مرتبط با بوت کمپ شرکت می‌کنند و در چند روز آموزش‌هایی هدف‌دار همراه با منتورینگ دریافت می‌کنند تا بتوانند در نهایت به مسئله و چالشی که در بوت کمپ مطرح می‌شوند پاسخ دهند. خروجی معدن بومها عموما تیم‌هایی تخصصی هستند که با توجه به ویژگی و توانایی‌های اعضا بر روی راه حلی خاص برای حل چالش و مسائل تمرکز می‌کنند. مزیت اصلی بوت کمپ بالا بودن سرعت فرآیند و دستیابی به تیم‌های تخصصی است.

Reverse Pitch

در رویداد Reverse Pitchشرکت‌های بزرگ و سرمایه‌گذارانی که دارای مسائل و نیازهای خاصی هستند به صورت مستقیم با جامعه‌ای از نوآوران که توسط شرکت‌های واسطه نوآوری شناسایی شده‌اند، ارتباط برقرار کرده و مسائل خود را با جزئیات برای آنها شرح می‌دهند.

تدوین نقشه راه فناوری

پلتفرم نوآوری باز معدن بوم با تدوین نقشه راه فناوری، مسیری را که شرکت‌ها باید برای دست‌یابی به بازارهای آینده فناوری‌های صنعت خود طی کنند، تحلیل می‌کند و بهترین مسیر برای آن‌ها در حرکت به سمت آینده را ترسیم می‌کند.

مشاوره و آموزش مدیریت نوآوری

مجموعه معدن بوم امکان مشاوره و آموزش به شرکت‌ها، سازمان‌ها و نهادهای گوناگون را در زمینه پیاده‌سازی ساختارهای مدیریت نوآوری و فناوری دارا است و شرکت‌ها و سازمان‌ها را با انواع مکانیزم‌های پیاده‌سازی مدیریت فناوری و نوآوری در مجموعه‌های آن‌ها آشنا کرده و پیاده‌سازی کامل این مکانیزم‌ها را نیز متناسب با نیاز‌های آن‌ها به انجام می رساند.

ارزیابی عملکرد R&D

پلتفرم نوآوری باز معدن بوم با به‌کارگیری متدهای کاربردی و پیاده‌سازی شده در صنایع مختلف، به منظور بهبود عملکرد واحدهای تحقیق و توسعه شرکت‌های مختلف اقداماتی انجام خواهد داد و بر این اساس در بهبود عملکرد واحدهای تحقیق و توسعه در کنار آنها خواهد بود.

گام های همکاری با معدن بوم

1- بررسی چالش و نیاز

در گام اول چالش و نیاز بررسی شده و به صورت دقیق و شفاف مستندسازی می‌شود.

2- روش حل چالش و نیاز

در گام دوم بهترین روش حل چالش و نیاز در کشور توسط معدن بوم پیشنهاد می‌شود و اگر مورد مناسبی موجود نبود، روش جایگزین طراحی می‌شود.

3- پیاده سازی و اجرا

در گام سوم روش مناسب پیاده‌سازی می‌شود و سپس راهکارهای مناسب جمع‌آوری می‌شوند.

4- بررسی و انتخاب

در گام چهارم راهکارهای نهایی مشخص می‌شوند و بعد از بررسی و انتخاب برترین راهکارها، قرارداد امضا خواهد شد.